Rodzaje medali odlewanych

MEDALE NA BIEG

Biegi są najbardziej popularną aktywnością fizyczną. Biegać może każdy, od najmłodszego po najstarsze pokolenie. Ten sport jest bardzo popularny nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Dzięki bieganiu czujemy się zdrowsi co przekłada się na nasze codzienne życie. Poprzez uprawianie tej dyscypliny poprawiamy swoją witalność, czujemy się zadowoleni z każdego postępu który poczynimy dzięki treningom. Bieg to wysiłek aerobowy – czyli taki, który zwiększa wymianę tlenową i przyspiesza krążenie. Dla zdrowia jest to szereg pozytywnych skutków. Praktycznie wszystkie imprezy dla których wykonujemy medale odlewane na zamówienie przewidują medal dla każdego uczestnika. Nie tylko dla tych którzy staną na podium, ale dla wszystkich którzy wezmą udział w wydarzeniu. Na medalu można umieścić różnego rodzaju informacje dotyczące konkretnego wydarzenia, czyli data zawodów, miejsce w którym będą odbywane, wizerunek biegacza bądź grafika miejsca biegu, logo, sponsorzy, herby,… Medale mogą być dla wszystkich uczestników takie same, a także dla tych z podium w kolorach (złoto, srebro, brąz)  Wielokrotnie  na imprezy  cykliczne odlewaliśmy medale które układają się w całą jedną cześć. W tym przypadku na każdej części może znajdować się inna grafika. Jest wiele rodzajów biegów, najpopularniejsze dystanse:

bieg na 5 kilometrów,

bieg na 10 kilometrów,

półmaraton – 21 kilometrów (dokładnie 21 097 metrów)

maraton – 42 kilometry 195 metrów

ultramaraton bieg dłuższy niż 42 kilometry (50 kilometrów lub 100 mil)

Półmaraton – bieg na dystansie 21 km (21 097 metrów ), lekkoatletyczna konkurencja, zaliczana do biegów długich. Zawodnicy pokonują dystans równy połowie długości biegu maratońskiego, a jednocześnie nieco ponad dwa razy więcej niż klasyczna dycha.

MEDALE SZTUKI WALKI

Różnego rodzaju sztuki walk cieszą się dużą popularnością na całym świecie. Odlewamy medale na zawody, mecze, mistrzostwa, mityngi, turnieje, walki – wszystko co jest związane ze sportem kontaktowym. Umieścić można tak naprawdę wszystko: datę oraz nazwę rozgrywanych zawodów, kategorię, nazwę klubu, logotypy, dowolną grafikę (Mogą to być np. rękawice, kojarzone z boksem, kickboxingiem itp…)

Mamy doświadczenie w realizacji medali na zamówienie, każdy projekt dostosowany jest do potrzeb naszego klienta.

Karate sztuka walki stworzona na Okinawie, w Japoni. Charakterystyczny dla karate jest system stopni uczniowskich i mistrzowskich, stworzony na bazie judo, odrębny w wielu stylach karate.

 Jujitsu- „sztuka ustępliwości” . Opiera się na miękkości, łagodności, giętkości, elastyczności, – tradycyjna, japońska sztuka walki lub metoda walki wręcz, bez broni, stosowana w ataku i obronie.

Boks jest walką na pięści. Jest jednym z najstarszych sportów, znanym już w starożytnej Grecji. Walka podzielona jest na rundy w których zawodnicy walczą o zwycięstwo.

 Kick-boxing sport który stosuje bokserskie ciosy pięścią, jak i kopnięcia. Buduje umiejętności fizyczne takie jak: siła, szybkość, wytrzymałość, gibkość. Uczy panowania nad stresem.

Taekwondo twórcą tej sztuki walki pochodzącej z Korei jest Choi Hong Chi. Polega ona na ciągłej pracy nad sobą za pomocą regularnych treningów.

Judo sztuka walki pochodząca z Japonii, poprzez wyeliminowanie kopnięć i uderzeń jest to łagodniejszy sport.  Od kilkudziesięciu lat jest to dyscyplina olimpijska.

Zapasy dwóch zawodników jednej kategorii wagowej w trykocie zmaga się ze sobą fizycznie na macie. Głównym celem walki zapaśniczej jest położenie przeciwnika na łopatki.

MMA w tej walce jest bardzo duży zakres dozwolonych technik, rywalizacja zawodników toczy się w stójce jak i w parterze.


MEDALE DYSCYPLINY SPORTOWE

Siatkówka – sport drużynowy, polega na odbijaniu piłki dowolną częścią ciała (najczęściej rękoma) tak, aby przeleciała ona nad siatką i dotknęła połowy boiska na której grają przeciwnicy. Najbardziej popularną odmianą jest klasyczna(halowa) mecze wówczas rozgrywają się na hali bądź na otwartym boisku. Następna jest plażowa, tutaj mecz toczy się na piaszczystym boisku bądź jak sama nazwa podpowiada na plaży. Najbardziej mniej znaną jest gra na siedząco, wymyślona jako sport dla osób niepełnosprawnych, uprawiana również przez pełnosprawnych siatkarzy.

Piłka nożna – najbardziej znana dla wszystkich dyscyplina rozgrywana na trawiastym boisku. Cel gry – umieścić piłkę w bramce po stronie przeciwnika za pomocą nóg, głowy, czy też klatki piersiowej, zakazane jest użycie rąk(nie dotyczy to bramkarza) Wygrywa drużyna która strzeli więcej goli, dopuszczalny jest również remis. Pełen skład na boisku to 11 zawodników w tym bramkarz.

Koszykówka – sport drużynowy, gra odbywa się na boisku na hali bądź na powietrzu. Dwie pięcioosobowe drużyny walczą o zdobycie jak największej ilości punktów wrzucając piłkę do kosza przeciwnej drużyny.

Rugby – sporty drużynowe o wspólnym pochodzeniu. Najpopularniejszymi rodzajami rozgrywek są

Rugby union – piętnastoosobowa gra zespołowa. Zawodnicy podają owalną piłkę nogą lub ręką, podania ręką do przodu są zabronione.

Rugby 7– wariant rugby union grany przez siedmioosobowy skład, turnieje trwają od jednego do trzech dni w zależności od liczby uczestniczących drużyn.

Rugby league – piłkę można kopać bądź podawać ręką, trzynastoosobowa gra.